A fogadóhely bemutatása
Alapításakor a centrum fő feladata a tuberkulózis elleni küzdelem volt, napjainkban azonban már asztma, COPD, daganatos megbetegedések, intersticiális tüdőbetegségek, különböző természetű légzéskárosodások, nehézlégzéssel járó kórképek, a légzőszervi gyulladások is nagy számban fordulnak elő intézetünkben.
Nemzetközi szintű centrumként a ritka légúti betegségeket is ellátjuk, központunk gondozza a hazai felnőtt cisztás fibrózisos betegek jelentős részét. Az OKPI feladata továbbá a légzőszervi rehabilitáció, a hospice palliatív ellátás és a krónikus lélegeztetett betegek országos ellátása.
Intézetünkben a legmodernebb mellkassebészet, légzőszervi intenzív terápiás osztály működik, légzőszervi és kardiológiai rehabilitáció zajlik, a diagnosztika területén klinikai és
mikrobiológiai laboratórium segíti mindennapi munkánkat. Radiológiai osztályunk a legkorszerűbb képalkotó eszközökkel fogadja a betegeket, valamint felújított bronchológiai
központ áll a betegek és a szakma rendelkezésére az ország egyik legszebb természeti környezetében, a budai dombok nyugati lejtőjén, a több mint 500 ággyal működő 120 éves Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben.
Már a felsőfokú tanulmányok végzése közben lehetőség nyílik tudományos diákköri (TDK) munkákba bekapcsolódni, tumorbiológiai és kórélettani laboratóriumainkban alapkutatásra és transzlációs kutatásra is lehetőség van.
A programról
08:45 - 09:00 Regisztráció ( L-épület SKILL-Labor) Itt lesz csoport bontás, 10 fős csoportokban mehetnek a programokra a diákok.
09:00 - 09:30 Megnyitó - Intézetünk bemutatása
A programok 3 helyszínen zajlanak a következő idő beosztás szerint:
9:45 - 10:30
10:45 - 11:30
11:45 - 12:30
I. - program: Patológia - Szövetből diagnózis
A szövettani laboratóriumban folyó munka bemutatása és a munkavégzéshez szükséges tanulmányok ismertetése
II. program: SKILL- ITO demonstrációs terem - Akut kórképek ellátása során alkalmazott betegmegfigyelés szimulációja
(Athena) interaktív, gyakorlati feladatok segítségével szeretnénk bemutatni a betegmegfigyelés, véna és légútbiztosítás lehetőségeit, a monitorozás főbb jellemzőit, folyadékpótlás és táplálás lehetőségeit.
III helyszín – SKILL Előadó - A zártrendszerű vérvétel elmélete, gyakorlata, szimulációja
Bemutatásra kerül a kézhigiénétől kezdve a minta küldésig a vérvizsgálatok menete.
A vállalkozó kedvű diákoknak biztosítunk lehetőséget a vérvétel kivitelezésére is, oly módon, hogy minden kar mellett egy szakképzet ápoló segíti, felügyeli a tanulók tevékenységét, a serülés kockázatának minimalizálását.
12:45 – 1:00: Az esemény zárása (SKILL)
Szendvics ebéd, kötetlen beszélgetés a tanulókkal,
Szeretnék minden szakterületről (orvos, diploás ápoló, ápoló, gyógytornász, dietetikus, radiográfus, labor techniku,..) 1-1 főt meghívni, hogy a tanulók tudjanak kötetlenül beszélgetni az egészségügy területén végezhető különböző szakterületek képviselőivel a tanulmányokról és az elhelyezkedési lehetőségekről
1121 Budapest, Korányi Frigyes út 1.L-épület - SKILL-Labor A kórház portáján tudni fognak róluk és ki lesz táblázva az útvonal a SKILL-Laborig. Amennyiben információra van szükség hívhatják a következő számot: +36 70 265 07 74