A fogadóhely bemutatása
A Tanszék célja a rendészettudományhoz kapcsolódó lélektani, társas-lélektani, tömeglélektani, nevelési, oktatási, etikai területek kutatása, oktatása, módszertani gondozása. Más oldalról megközelítve a társadalom biztonságérzetét szolgáló rendészeti munkához kapcsolódó magatartástudományi kutatás és oktatás országosan, illetve nemzetközi szinten is elismert központjának megalapozása az NKE Rendészettudományi Karán. A Tanszék az általános pszichológiai, rendészeti etikai, pedagógiai, kommunikációs tantárgyak oktatását vállalja fel, az itt dolgozó kollégák ezen a területen is végzik kutatói tevékenységüket.
Kriminálpszichológia tantárgyat már a Rendészettudományi Kar jogelődjén, a Rendőrtiszti Főiskolán, annak megalakulásától kezdve oktatunk; tanáraink között olyan illusztris személyiségek voltak, mint Popper Péter. Az első kriminálpszichológia oktatására specializált szervezeti egység 2015 szeptemberében alakult meg, a Rendészeti Magatartástudományi Intézet keretein belül működő Kriminálpszichológiai Tanszék. Oktatási profilja az általános pszichológiai ismeretek közvetítésétől, a kriminálpszichológiai ismereteken át a bűnügyek kriminálpszichológiai elemzéséig terjed.

A programról
10:00-10:15 Köszöntés: Dr. Hegedűs Judit, Rendészeti Magatartástudományi és Kriminálpszichológia Tanszék vezetője
10:15-10:45 Mit csinál a pszichológus a rendőrségen? (Schoner Vera, ORFK)
10:45-11:15 Mivel foglalkozik a kriminálpszichológia? (Erdélyi Ákos, tanársegéd)
11:15-11:30 Szünet
11:30-12:30 Profilozás és viselkedéselemzés a nyomozásokban (Lohner Klaudia és Hermann Zsombor tudományos segédmunkatársak)
12:30-13:00 Ön-és közveszélyes állapotok intézkedéslélektana a rendőrség bevetési egységeinél (Erdélyi Ákos, tanársegéd)
13:00-13:30 Kérdések megválaszolása
Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Oktatási Központ, Bp. 1089. Üllői út 82. 2. emelet 202-es terem