A fogadóhely bemutatása
A HUN-REN Energiatudományi Kutatóközpont tevékenységének alapja a természettudományos tárgyakra épül, ezért nagyon fontosnak tartjuk, hogy támogassuk a jövő generációját és felkeltsük az érdeklődést a természettudományos területek iránt.
Kutatóközpontunk fizikai, kémiai, biokémiai kutatásokkal foglalkozik, az energiatermelés, nukleáris energetika és az anyagtudományok területén. A nálunk dolgozó mintegy 350 kutató olyan csapatot alkot, amelyben a fizikusok, vegyészek mellett gépész- és villamosmérnökök, infromatikusok is megtalálhatók.
Az „Alakítsd a jövőt” programunkban lehetőség van különböző alkalmakkor:
• kutatóközpontunk meglátogatására (tanároknak, diákoknak)
• előadások tartására az iskolákban
• a kutatói életpálya szépségeinek bemutatására
• részt venni egy mentorprogramban az érdeklődő diákoknak
Örülnénk, ha programunk keretében minél több fiatal választana természettudományos pályát, hiszen a jövő kutatói, mérnökei, tanárai a jelen középiskolásai.
A programról
9:45 Érkezés
10:00 Köszöntő
10:20 10-12 fős csoportokra bontjuk a társaságot és a csoportok felváltva mennek laborlátogatásra
10:30 Nukleáris anyagok illegális forgalmazása és nukleáris terrorizmus elleni küzdelem
A Sugárbiztonsági Laboratórium látogatása keretén belül elsősorban a radiológiai helyszín felderítését, a helyszínelés folyamatát, illetve a helyszínen talált bizonyítékok (nukleáris és vagy radioaktív anyagok és hagyományos bűnjelek) begyűjtését szeretnénk bemutatni előadás és egy demonstrációs videó formájában.
11:15 Lehozzuk a Napot a Földre.
A Fúziós Plazmafizika Laboratórium műszereket fejleszt, amellyel belenézhetünk a forró plazmába. A saját fejlesztésű eszközök tervezéséhez szimulációkat végeznek és a laborban megépítik a kész berendezést.
12:00 Csontpótló anyagok tojáshéjból, egyéb műszaki kerámiák fejlesztése
A Vékonyréteg-fizika laboratórium látogatása során nagyfelbontású mikroszkópok megtekintésére kerül sor, műszaki kerámiák gyártásának alapjairól és újdonságairól lesz szó.
12:45 Szendvicsebéd
13.15-14.00 Kerekasztal beszélgetés kutatókkal
1121 Budapest, Konkoly Thege Mikós út 29-33. (KFKI telephely: 19-es épület, földszint, tanácsterem)