A fogadóhely bemutatása
A kórház rövid története:
1897. október 31-én avatták fel, és adták át ünnepélyesen a Bécsi úti Szent Margit Közkórházat. Az első igazgató Irsay Arthur belgyógyász tanár, Prochnov József vezette a sebészetet, míg a női osztály élén Dirner Gusztáv állt. A kisded-részleget Berend Miklós vezette. A három osztállyal induló intézmény a századforduló idején urológiai, szemészeti, gyermekgyógyászati, ideg és orr-fül-gégészeti szakrendeléssel bővült. Az 1940-es évek elején az ágylétszám 164-re emelkedett. A kórház gazdaságilag önálló volt ugyan, de pénztári kezeléssel nem rendelkezett. A gyógykezelésért beszedett díj a Szent János Kórházba került. Mindig átlagon felüli ágykihasználás jellemezte a kórházat. 1941-ben például 90%-os, míg az ápolási idő 15 nap volt. 1944 nyarán az intézményt hivatalosan katonai kórházzá nyilvánították. A tűzvonalból a kórházat 1945. január első napjaiban szovjet katonai segítséggel a külső Bécsi út mentén fekvő Fehérítőgyár pincéibe menekítették. A kórház 1945. március 23-án költözött vissza. Óbuda lakossága 1945 elején 40 ezerre csökkent, de a betegek száma fokozatosan nőtt. A gyógyító munka, az ellátás színvonala lassan javult. A kórház 1950-ben vált önálló intézménnyé. Gazdálkodása a kerületi tanács költségvetésébe ment át. A kórház történetében 1978 fordulatot jelent: először neveztek ki független igazgatót Markovits György személyében. 1981-től 1991-ig főigazgatóként nemcsak a Margit Kórházat és a két rendelőintézetet, hanem az integrált kerületi egészségügyet is vezette. A Vörösvári úti I. sz. Szakrendelőintézetet 1959-ben, a II. számút (Békásmegyer) 1986-ban nyitották meg. A Margit Kórház és a rendelőintézet 2003. november 3-án külön vált és önálló intézményként folytatták tevékenységüket.
A Szent Margit Kórház és a Szent János Kórház egyesülése a Fővárosi Önkormányzat döntése alapján 2008. január 01-én történt meg. A döntés akkori indoka a költséghatékony gazdálkodás megvalósítása volt. A tapasztalatok azt mutatták, hogy költséghatékony gazdálkodás nem tudott megvalósulni az egyesüléssel, ezért amikor a Szent Margit Kórház állami tulajdonba vételéről döntött az Országgyűlés a 2012. évi XXXVIII. törvénnyel, döntés született arról is a Főváros és a Kormány közötti megállapodás során, hogy a Szent Margit Kórház újra önállóvá váljon, és új alapító okirat került kiadásra arról, hogy az intézmény önálló költségvetési szervként működik 2013. január 1-től.
2013. január 01.-től az intézmény költségvetési szerv formájában, Szent Margit Kórház néven, 2023. április 18-tól pedig Budapesti Szent Margit Kórház néven áll a betegellátás szolgálatában.
A kórház székhelye, telephelyei:
A Budapesti Szent Margit Kórház egy telephelyen üzemel: 1032 Budapest, Bécsi út 132. A telephelyen 3 épület áll a betegellátás szolgálatában: „A”, „B” és „C” épületek.
A kórház történetéről az alábbi linkre kattintva még több információ elérhető:
https://www.szentmargitkorhaz.hu/korhazrol/korhazunk-tortenete/
A kórházról bővebben: https://www.szentmargitkorhaz.hu/

A programról
- 8.50 óra - érkezés, gyülekező a kórház bejáratánál
- 9.05 óra - köszöntés, kórház rövid bemutatása
- 9.30 - 11.30 óra között - csoportos programok elindítása
(csoportonként kb. 40-45 perc jut egy-egy programra)
a. Skill Labor
b. Központi Gyógyszertár
c. a kórház körbejárása
- 11.30 óra beszélgetés a látottakról (kérdések megbeszélése)
- 12.00 óra a program vége
Budapest, Bécsi út 132. III. került (bejárat a Gelléri- Andor Endre utca felöl)